سایت جامع پرتوپزشكی و فیزیک پزشکی: Forums

www.medrad.ir - نمايش موضوعات - چرا مهندسي هسته اي
 سوالات رايج مربوط به تالارهاي گفتمان   جستجو    ليست كاربران   گروههاي كاربري    مشخصات   ورود به سيستم و كنترل پيغامهاي شخصي   ورود به سيستم
چرا مهندسي هسته اي

ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع ارسال تشکر    www.medrad.ir صفحه اول انجمن -> مهندسی پرتو پزشکی

نويسنده پيغام

casper
پرتو شناس
پرتو شناس

وضعيت: آفلاين
26 آبان ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 8
امتياز: 215
تشکر کرده: 0
تشکر شده 5 بار در 3 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 26 دي ماه ، 1387 12:08:56    موضوع مطلب: چرا مهندسي هسته اي پاسخ همراه با اعلان

ميخواستم بدونم چرا مهندسي هسته اي رو براي ادامه تحصيل انتخاب كردين يا قصد دارين انتخاب كنين؟
فك كنم اگه بچه ها مشاركت كنن تايپيك خوبي ازآب در بياد.
مثلا اونائي كه الان دارن اين رشته رو ميخونن بگن قبلا در باره اين رشته چي فكر ميكردن و چيا شنيده بودن بعد كه اومدن تو اين رشته چيا ديدن؟!

از خودم شروع ميكنم:
من فيزيك تموم كردم,به خاطر علاقه به فيزيك هسته اي و همچنين مهندسي پزشكي كه از دوران دبيرستان داشتم تصميم گرفتم مهندسي پرتوپزشكي رو براي ادامه تحصيل انتخاب كنم,سال آخر دانشگاه هم بچه ها ميگفتن بازار كارش خوبه حالا خدا عالمه!
به علت رشته دانشگاهيم به تدريس هم علاقه مند شدم ودوستان ميگفتن اگه بخواي ميتوني تو رشته خودت يا گروه فيزيك يه دانشگاهي مشغول شي.
فرصت كمي تا ثبت نام كنكور ارشد دانشگاه آزاد مونده لطفا همتون نظر بدين چون مطمئنا نظراتتون برا اونائيكه امسال يا سالهاي ديگه ميخوان شركت كنن مفيده,
همچنين يه معرفي اجمالي و واقع بينانه از اين رشته ميتونه باشه.
پيشا پيش از نظراتتون تشكر ميكنم.

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
کاربرانی که برای این ارسال از casper تشکر کرده اند navid
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :
navid(شنبه، 28 دي ماه ، 1387 22:07:13),  

نويسنده پيغام

navid
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

13 فروردين ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 280
امتياز: 29195
تشکر کرده: 54
تشکر شده 46 بار در 41 پست

محل سكونت: تهران

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 26 دي ماه ، 1387 23:06:28    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

امیدوارم که بقیه نیز همکاری کنند.

با توجه به علاقه شدید بنده به علوم کاربردی و مهندسی و همچنین علاقه ای که در دوره لیسانس با گذراندن دروس "رادیوایزوتوپ ها و کاربرد آنها در پزشکی" و "آشکارسازهای هسته ای" در بنده ایجاد شد تصمیم قاطع گرفتم که در این رشته شرکت کنم ، و برخلاف نظر برخی دوستان که توصیه می کردند که فلان گرایش مهندسی هسته ای را انتخاب کن تا قبولی ات قطعی شود ، بر روی انتخاب پرتو پزشکی مصمم بودم. سال شرکت در کنکور ما سالی بود که آزمون مجزا برای مهندسی هسته ای از کنکور سراسری دولتی حذف شد و هرچه ناله کردیم به جایی نرسید.

تصوری که همکنون از این رشته دارم همانی است که قبل از ورود داشته ام.

همکنون نیز در بخش رادیوتراپی یکی از بیمارستان های تهران مشغول به کارم.

عضويت در سايت / ورود به سايت
وبلاگ علمی شخصی
تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.
مدیر گروه آموزشی اهورا
تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.
مدیر مسئول نشریه ادبی اهورا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب

نويسنده پيغام

hrk
کاربر فعال
کاربر فعال

18 فروردين ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 22
امتياز: 2936
تشکر کرده: 5
تشکر شده 7 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 28 دي ماه ، 1387 19:09:03    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

بنده بر خلاف بعضی افراد علاقه ای به مسایل هسته ای نداشتم اما به علوم مهندسی و کاربردی علاقه داشتم .
در انتخاب واحد قصد زدن رشته پرتوپزشکی را نداشتم (شاید بدلیل عدم آگاهی) اما لطف خدا نسیبم شد و این رشته را انتخاب کردم و حالا خدا را شکر می کنم چون
1- دروس بسیار بسیار راحتری نسبت به فیزیک دارد
2- از دروس تئوری محض خوشم نمی آمد و پرتوپزشکی این چنین نیست (مهمترین دلایل راضی بودن من دلائل 1 و 2 است)
3- تا آنجایی که خبر دارم وضعیت شغلی بدتری نسبت به فیزیک ندارد
توصیه به دوستان : - به بچه های شهرستان های غیر صنعتی که قصد بازگشت به شهرستان را دارند این رشته را توصیه نمی کنم - به کسانی که میدانند می توانند در جایی تدریس کنند این رشته را توصیه نمی کنم - بچه های غیر فیزیک اگر علاقه به این رشته دارند وارد این رشته شوند در غیر این صورت (برای کار یا کلاس کار) نه! (این توصیه ها نظر شخصی می باشد)

نويسنده پيغام

degilay
کاربر جدید
کاربر جدید

26 آبان ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 3
امتياز: 85
تشکر شده 2 بار در 1 پست

ارسالارسال شده در: يكشنبه، 29 دي ماه ، 1387 00:00:32    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

با سلام
منم فيزيك تموم كردم,
شايد باورتون نشه ولي من اين رشته رو(پرتوپزشكي) موقع انتخاب رشته كارشناسي انتخاب كردم,اون موقع دانشگاه آزادكارشناسي اين رشته رو نداشت.
جونم واستون بگه رفتيم تحقيق كرديم ديديم با توجه به رتبه كنكورمون براي دست يابي به اين هدف بايد فيزيك خوند (به قول بعضيا تحمل كرد).
كم كم داشتيم خودمون رو برا كنكور مهندسي هسته اي آماده ميكرديم كه شنيديم كنكور اين رشته منهدم گرديده و اونائيكه خواهانند بايد تو رشته تحصيلي خودشون مثل فيزيك-برق-مكانيك و... شركت كنن,البته من اونسال نميخواستم كنكور شركت كنم و براي سال بعدش داشتم برنامه ريزي ميكردم ولي خيلي از دوستام از اين اتفاق متضررشدن.
ديديم ما كه چار سال فقط واحد پاس كرديم وعلاقه چنداني هم به اين رشته نداريم و به عنوان يك پل از فيزيك خواستيم استفاده كنيم حالا چي كار كنيم,
اين شد كه تصميم گرفتم آزاد شركت كنم و امسال هم قبول شدم تو تكميل ظرفيت علتش هم اين بود كه از سه درس اختصاصي من فقط دو تارو زدم.
نكته جالب اينه كه به منم ميگفتن قبولي راكتور و چرخه سوخت خيلي راحت تر از پرتو پزشكيه ولي چي كار كنيم كار دله...!
حالا با دلي خالي از عاطفه و خشم منتظرم كه ترم دوم بياد و من تحصيلم رو تو اين رشته آغاز كنم تا ببينيم بعد چي پيش مياد!

هركه با مرغ هوا دوست شود
خوابش آرامترين خواب جهان خواهد بود

نويسنده پيغام

usof_808
کاربر جدید
کاربر جدید

23 آذر ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 3
امتياز: 177
تشکر شده 0 بار در 0 پست

محل سكونت: تهران

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 16 دي ماه ، 1389 16:51:50    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

مهندسی هسته ای بهتر هست یا فیزیک هسته ای از نظر اینده کاری پس از ارشد؟؟؟؟

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل

نويسنده پيغام

abadanmajid
پرتو شناس
پرتو شناس

20 مهر ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 10
امتياز: 519
تشکر شده 2 بار در 1 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 2 بهمن ماه ، 1389 18:01:37    موضوع مطلب: مهندسي هسته اي پاسخ همراه با اعلان

به طور حتم مهندسي هسته اي بهتره چون حداقل يكم كار عملي ميكني و يه چيزي داري تو زرومت بنويسي در حالي كه اگه فيزيك هسته اي بخوني بايد بياي كارهايي كه در رشته مهندسي انجام ميشه را انجام بدي كه واحدهايش را پاس نكردي

تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

www.medrad.ir صفحه اول انجمن -> مهندسی پرتو پزشکی

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت