سایت جامع پرتوپزشكی و فیزیک پزشکی: Forums

www.medrad.ir - نمايش موضوعات - بازار کار رشته پرتوپزشکی
 سوالات رايج مربوط به تالارهاي گفتمان   جستجو    ليست كاربران   گروههاي كاربري    مشخصات   ورود به سيستم و كنترل پيغامهاي شخصي   ورود به سيستم
بازار کار رشته پرتوپزشکی
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع ارسال تشکر    www.medrad.ir صفحه اول انجمن -> مهندسی پرتو پزشکی

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

وضعيت: آفلاين
9 مهر ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 16
امتياز: 128
تشکر کرده: 1
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 29 آذر ماه ، 1391 22:54:52    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

galaxy مي نويسد:
با احترام نسبت به نظر داده شده. باید بگم اصلاً بازار کار به این صورت که ایشون گفتن که واضح است و پرتو از تمام گرایشها بهتره وجود خارجی نداره. کار وابسته به درس خوندن فرد و توان کاری و علمی تا حدودی و داشتن پول و پارتیه نه گرایش.

با سلام
آقا یا خانم گالکسی.به نسبت به واضح بودن در برتری گرایش پرتو پزشکی نسبت به بقیه گرایش ها بحثی ندارم ٰ، بقیه گرایش ها سیر منطقی ای و تکاملی ای از فیزیک هسته ای را دنبال میکنند واکثر (اکثرشان حدود80٪)پایان نامه ها در گرایش های راکتور و کاربرد پرتو تتبع نظری و انجام سیمولیشن با کد مونت کارلوست.اما پرتو پزشکی تنها گرایشی است که شانس کار های بیمارستانی و روش های طرح در مان و دزیمتری و کار روی PET &CT SCAN & GAMA CAMERAو ... (الی ماشاء الله) را دارد.بیمارستان های پارس و شریعتی و امام خمینی و امام حسین و...که خودم هم در یکی شان(بنا به دلایل امنیتی معذورم بگم)کار میکنم همزمان دانشجوی ارشد هم هستم؛ خوب است از پژوهشکده ی پزشکی هسته ای کرج و دیگر جاها سری بزنید که بهتر بودن گرایش ها را خودتان قضاوت کنید.حق یارتان...

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

9 مهر ماه ، 1391
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 29 آذر ماه ، 1391 23:28:48    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

شب یلدا پیشاپیش خوش بگذره به همه ی عزیزان Smile Exclamation

نويسنده پيغام

evo
پرتوشناس ارشد
پرتوشناس ارشد

22 آذر ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 26
امتياز: 377
تشکر کرده: 5
تشکر شده 8 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: جمعه، 1 دي ماه ، 1391 15:45:48    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

hamidreza1 مي نويسد:
galaxy مي نويسد:
با احترام نسبت به نظر داده شده. باید بگم اصلاً بازار کار به این صورت که ایشون گفتن که واضح است و پرتو از تمام گرایشها بهتره وجود خارجی نداره. کار وابسته به درس خوندن فرد و توان کاری و علمی تا حدودی و داشتن پول و پارتیه نه گرایش.

با سلام
آقا یا خانم گالکسی.به نسبت به واضح بودن در برتری گرایش پرتو پزشکی نسبت به بقیه گرایش ها بحثی ندارم ٰ، بقیه گرایش ها سیر منطقی ای و تکاملی ای از فیزیک هسته ای را دنبال میکنند واکثر (اکثرشان حدود80٪)پایان نامه ها در گرایش های راکتور و کاربرد پرتو تتبع نظری و انجام سیمولیشن با کد مونت کارلوست.اما پرتو پزشکی تنها گرایشی است که شانس کار های بیمارستانی و روش های طرح در مان و دزیمتری و کار روی PET &CT SCAN & GAMA CAMERAو ... (الی ماشاء الله) را دارد.بیمارستان های پارس و شریعتی و امام خمینی و امام حسین و...که خودم هم در یکی شان(بنا به دلایل امنیتی معذورم بگم)کار میکنم همزمان دانشجوی ارشد هم هستم؛ خوب است از پژوهشکده ی پزشکی هسته ای کرج و دیگر جاها سری بزنید که بهتر بودن گرایش ها را خودتان قضاوت کنید.حق یارتان...

من خیلی از پرتوپزشکی ها رو دیدم که با فوق لیسانس بیکارند یا کاری بی ربط به رشته شون دارند دانشجوهای درسخون و باسوادی هم بودند شاید مورد شما استثنا بوده مثلا آشنا داشتید پس نمیشه بر اساس یه مثال در مورد بازار کار این رشته نظر کلی داد. خیلی از اساتید میگند این رشته ساخت ایرانه و پایه ی علمی چندانی نداره و همه فیزیک پزشکی ها رو به فارغ التحصیلای این رشته ترجیح می دندSmile

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

9 مهر ماه ، 1391
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 11 دي ماه ، 1391 14:15:41    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

evo مي نويسد:
hamidreza1 مي نويسد:
galaxy مي نويسد:

با سلام

من خیلی از پرتوپزشکی ها رو دیدم که با فوق لیسانس بیکارند یا کاری بی ربط به رشته شون دارند دانشجوهای درسخون و باسوادی هم بودند شاید مورد شما استثنا بوده مثلا آشنا داشتید پس نمیشه بر اساس یه مثال در مورد بازار کار این رشته نظر کلی داد. خیلی از اساتید میگند این رشته ساخت ایرانه و پایه ی علمی چندانی نداره و همه فیزیک پزشکی ها رو به فارغ التحصیلای این رشته ترجیح می دندSmile

با عرض سلام
قبل اینکه بگم پرتو پزشکی خوبه یا بد ؛ بهتره بی پایه بودن صحبت شما را براساس غلط های موجود در حرف های خودتان اعلام کنم:
1.نوشتید پرتو پزشکی ساخت ایرانه!!!!!! Very Happy Very Happy نشون میده از مهندسی هسته ای و تاریخچه اش هیچی نمیدونی!!!چون از ابتدا پرتو پزشکی و راکتور بودن توی ایران و البته کارهایش بیشتر حفاظت در برابر اشعه بوده است و بعد درمان بوسیله چشمه های رادیو اکتیو(کارهای ICRP) بعدشم مرحوم شهریاری در مدت عمر با برکت شان رشته ی کاربرد پرتو ها را آوردند(یعنی گرایش کاربرد پرتو ها توی ایران نبوده این ساخت ایرانه ٰ؛ البته این حرف ساخت ایران که شما گفتید و من به طعنه و شوخی تکرارش کردم از پایه اشتباس چون علم هسته ای کاملن غربیه و ربطی به ایران نداشت) Exclamation
2.به همون شناختی که شما دارید من هم گرایش های دیگر را میشناسم که بیکارند!حتی دانشجوی رشته ی مهندسی راکتور دانشگاه صنعتی شریف !چندتاشونم قسمت قطار کارگرفتن!اینو دیگه چه توجیهی دارید؟!
3.اون مطلب که نوشتید فیزیک پزشکی در اولویت بوده در ست گفتید اما این چند وقت پرتو پزشکی هم میگیرند و مشکلی ندارند چون اینها هم درس هاس مختلفی همچون دستگاه های پزشکی و کارآموزی آنها و فیزیولوژی و آناتومی و... میگذرانند و در بحث های استفاده از رادیو ایزوتوپ های پزشکی از فیزیک پزشکی ها هم متخصص ترند که امتیازی براشون ...
خلاصه موفق با شید ان شاءالله... به خدا میسپاریم همه را. یا علی

کاربرانی که برای این ارسال از hamidreza1 تشکر کرده اند shiva_111

نويسنده پيغام

evo
پرتوشناس ارشد
پرتوشناس ارشد

22 آذر ماه ، 1389
تشکر شده 8 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 16 دي ماه ، 1391 13:27:33    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

من گفتم خیلی از اساتید میگند و نگفتم این نظر شخصی منه صحبتی هم از بازار کار سایر گرایشها نکردم چون اطلاعی ندارم در ضمن گفته شد بنا به اظهار نظر اسایتد پرتوپزشکی ساخت ایرانه وگرنه کیه که ندونه دانشگاه MIT هم رشته ی مهندسی هسته ای رو داره.اما اون واحدایی که برای پرتو تو ایران تدریس میشه آیا مثه دانشگاه های دیگه ی دنیاست و استاندارده؟
درهرحال من که از خدامه حرفای شما درست باشه ! Smile
پ ن: راستی میتونم بپرسم رشته ی کارشناسی تون چی بوده؟ Smile

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

9 مهر ماه ، 1391
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 26 دي ماه ، 1391 20:04:41    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

evo مي نويسد:
من گفتم خیلی از اساتید میگند و نگفتم این نظر شخصی منه صحبتی هم از بازار کار سایر گرایشها نکردم چون اطلاعی ندارم در ضمن گفته شد بنا به اظهار نظر اسایتد پرتوپزشکی ساخت ایرانه وگرنه کیه که ندونه دانشگاه MIT هم رشته ی مهندسی هسته ای رو داره.اما اون واحدایی که برای پرتو تو ایران تدریس میشه آیا مثه دانشگاه های دیگه ی دنیاست و استاندارده؟
درهرحال من که از خدامه حرفای شما درست باشه ! Smile
پ ن: راستی میتونم بپرسم رشته ی کارشناسی تون چی بوده؟ Smile

سلام عزیز دل برادر .من کارشناسی فیزیک هسته ای میخوندم...شما که نسبت به علم مهندسی هسته ای اطلاعی نداشتی با عرض معذرت از اول نبایستی نظر میدادی .همونطور که گفتم رشته ی کاربرد پرتو ها را شهید شهریاری توی ایران ایجاد کرده و به قول خودت ایرانیه !!!ولی باید بدونی که هیچ کدوم از علوم هسته ای ایرانی نبوده !!!از همان بدو بوجود آمدنش که که توی هسته پروتن کشف شد و بعدش هم نوترون دانشمنداش غربی بودن ؛ تا به امروز که پیشرفت چشمگیری کرده ...اینکه توی ایران چه درس هایی ارایه میشه در هر رشته بستگی به سواد اساتید اون کشور داره و عمده درس هایی که باید ارائه بشه رو ارائه میدن، چون درغیر این صورت اسمش دیگه کلاس یه درس تخصصی نیست میشه کلاس نقاشی Very Happy فکر کنم شما بهتره یه سری به درسهای فیزیک پیش دانشگاهی و علوم دوران راهنمایی ات بیاندازی که این سوالا و حرف های مبتدیانه رو نیاری اینجا(هیچ چیز هسته ای ایرانی نیست و ای کاش که بود!!!وضع ایران این نبود)در مورد اساتید بزرگوارتان بنده نمیتوانم نطر بدم چونکه اولا اونجا نبودم که ببینم شما درست میگی یا نه و یا استادات کین و سطح سواد استادت چقدره و از کدوم دانشگاهه اما واسه اولین بار میبینم کسی اینطور به رشته ای جسارت کنه که حرفاش وجود خارجی نداشته باشه و بعید میدونم که یه استاد چنین حرفی بزنه و خودشو پایین بیاره حتمن گرایشش این نبود و یه جورایی حسادت میکنه اما نمیشه گفت یه استاد از این حرفا بزنه چون پخته تر از این حرفان که حرفی بزنن که پشوانه ی علمی نداره! چون یکی از بهترین و زیبا ترین گرایشاس!امیدوارم که شما راست گفته باشی Smile برید مطالعه کنید ربط به MITهم نداره از اونم در علم هسته ای بهتر هست.سعی کن حرف دیگران رو بدون تحقیق قبول نکنی و طوطی وار تکرارشان نکنی (دانشگاه میشیگان برترین دانشگاه جهان در رشته ی هسته ای هستش) بهتره دیگه وقت ما رو نگیری عزیزم.

کاربرانی که برای این ارسال از hamidreza1 تشکر کرده اند shiva_111

نويسنده پيغام

evo
پرتوشناس ارشد
پرتوشناس ارشد

22 آذر ماه ، 1389
تشکر شده 8 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 27 دي ماه ، 1391 11:47:36    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

[
با این میزان ادب و فهم و کمال ترجیح میدم چیزی نگم ! Smile

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

9 مهر ماه ، 1391
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 27 دي ماه ، 1391 23:34:19    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

evo مي نويسد:
[
با این میزان ادب و فهم و کمال ترجیح میدم چیزی نگم ! Smile

دیگر چی میخوای بگی ، قبلا هم گفتم از اول ،عزیزانی چون شما نباید وارد بحث میشدن واسه همین چیزا بود!!چون اطلاعات کافی ندارند.بنده چند اشتباه کوچیک از شما را بهتان اعلام داشتم ، الان هم میگم مطالعه تان را بیشتر کنید...به خدا میسپارمت ...ان شاء الله موفق باشی

نويسنده پيغام

medphysic20121
کاربر جدید
کاربر جدید

16 بهمن ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 1
امتياز: 8
تشکر کرده: 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 16 بهمن ماه ، 1391 12:20:32    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام
بنده رشته کارشناسیم پرتوپزشکی بود.وقتی برای کاراموزی به بیمارستان ها رفتم همشون میگفتن این چه رشته ایه؟اصلا تو چارت سازمانی براش پستی تعریف نشده!!! مثلا تو بخش پزشکی هسته ای حتی برای یک منشی هم پست تعریف شده!
بعدش با هزارجور پارتی بازی رفتم برا کاراموزی دیدم تکنولوژیست ها که لیسانس پزشکی هسته ای دارن و خیلی خیلی وارد تر از یک مهندس پرتوپزشک تو زمینه های تخصصی هستن دارن کار انجام میدن!! با رئیس بخش صحبت کردم گفت آره پرتوپزشکی میشناسم ولی هنوز وزارت بهداشت تو هیچ قسمتی از یک مرکز درمانی برای این رشته پست و کار تعریف نکرده و ایشون به من پیشنهاد کردن فیزیک پزشکی بخونم و منم همین کارو کردم والان ارشد فیزیک پزشکی میخونم.الان با اینکه هوز دانشجو هستم خیلی راحت با کارت دانشجویی به هر بیمارستان تهران که بخوام میرم و برای پایان نامم تحقیق می کنم چون فیزیک پزشکی رشته مورد قبول وزارت بهداشت هست.هرچند به نظرم پرتوپزشکی چیزی تو درساش کم نداره ولی عیبش اینه که پست سازمانی و کار مشخص و معینی در وزارت بهداشت براش تعریف نشده
وسلام

نويسنده پيغام

hamidreza1
پرتوشناس باسابقه
پرتوشناس باسابقه

9 مهر ماه ، 1391
تشکر شده 6 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 21 بهمن ماه ، 1391 17:05:00    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

medphysic20121 مي نويسد:
سلام
بنده رشته کارشناسیم پرتوپزشکی بود.وقتی برای کاراموزی به بیمارستان ها رفتم همشون میگفتن این چه رشته ایه؟اصلا تو چارت سازمانی براش پستی تعریف نشده!!! مثلا تو بخش پزشکی هسته ای حتی برای یک منشی هم پست تعریف شده!
بعدش با هزارجور پارتی بازی رفتم برا کاراموزی دیدم تکنولوژیست ها که لیسانس پزشکی هسته ای دارن و خیلی خیلی وارد تر از یک مهندس پرتوپزشک تو زمینه های تخصصی هستن دارن کار انجام میدن!! با رئیس بخش صحبت کردم گفت آره پرتوپزشکی میشناسم ولی هنوز وزارت بهداشت تو هیچ قسمتی از یک مرکز درمانی برای این رشته پست و کار تعریف نکرده و ایشون به من پیشنهاد کردن فیزیک پزشکی بخونم و منم همین کارو کردم والان ارشد فیزیک پزشکی میخونم.الان با اینکه هوز دانشجو هستم خیلی راحت با کارت دانشجویی به هر بیمارستان تهران که بخوام میرم و برای پایان نامم تحقیق می کنم چون فیزیک پزشکی رشته مورد قبول وزارت بهداشت هست.هرچند به نظرم پرتوپزشکی چیزی تو درساش کم نداره ولی عیبش اینه که پست سازمانی و کار مشخص و معینی در وزارت بهداشت براش تعریف نشده
وسلام

سلام خدمت برادر گرامی
بله قدیم همین طور بود که میفرمایید...اما چند سالیه که وضعیت بهتر شده...برای اینکه فهمیدن برای هر فیزیس که میاد بایستی یه پرتو پزشک هم باشه تا مشکلات و خطرات رو تشخیص و مسایل حفاظتی رو در نظر بگیره مثل آقای جوانی از امیرکبیر که توی بیمارستان شریعتی کار میکه (البته با مدرک دکتری)
و خوده من که بیمارستان پارس (جنب پارک - خ کارگر شمالی )درحال انجام پایان نامه ام را با دکتر مهدوی رییس بخش رادیولوژی آنجا هستم...
وسلام و علیکم و برکاته

نويسنده پيغام

ahmadpashaei
کاربر جدید
کاربر جدید

26 ارديبهشت ماه ، 1392
تعداد ارسالها: 3
امتياز: 24
تشکر شده 0 بار در 0 پست

محل سكونت: تهران

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 26 ارديبهشت ماه ، 1392 12:20:44    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

نظرتون درباره مهندسی هسته ای گرایش پرتوپزشکی امیرکبیر برای ارشد چیه؟من برق کنترل خوندم

نويسنده پيغام

ayor
پرتو شناس
پرتو شناس

29 آبان ماه ، 1392
تعداد ارسالها: 12
امتياز: 112
تشکر شده 3 بار در 2 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 30 آبان ماه ، 1392 01:25:40    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

اینجا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب

نويسنده پيغام

ayor
پرتو شناس
پرتو شناس

29 آبان ماه ، 1392
تعداد ارسالها: 12
امتياز: 112
تشکر شده 3 بار در 2 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 30 آبان ماه ، 1392 01:30:58    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام من دانشجوی پرتو پزشکی هستم ...ب نظر من هر رشته ای ب تناسب خودش خوبه چیزی ک مهمه اراده و پشت کار ماست. من ک از رشتم راضی هستم و مطمئنم چون علاقه دارم و هدف و مهمتر از همه همت موفق میشم،.،،،،،،

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب

نويسنده پيغام

khosravi
پرتو شناس
پرتو شناس

25 تير ماه ، 1393
تعداد ارسالها: 13
امتياز: 88
تشکر شده 2 بار در 2 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 30 تير ماه ، 1393 14:32:47    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام
من تازه کنکور دادم93 ومیخواستم یکی از دو رشته 1-مهندسی پرتوپزشکی2-مهندسی هسته ایروانتخاب کنم .ممنون میشم اگه بسوالاتم پاسخ بدید.
1)چه رتبه وترازی برای کاشناسی(دانشگاه علوم تحقیقات)میخواد
2)استادای این دانشگاه چطورن؟
3)شهریه ثابت چقدره؟
4)اگر بخواید یه تعریف کلی از هریک ازاین 2رشته داشته باشید(باتوجه به اینکه دانشجوی این رشته هستید)خود را چه کاره میدانید؟(من راجع به هر2این رشته ها مطالعاتی کردم میخواستم از دانشجو هاش هم جویاشم راجع به رشتشون)
لطفا خیلی زود بگید من برای انتخاب رشته به اطلاعاتتون نیاز دارم
خیلی متشکرم. Cool

کاربرانی که برای این ارسال از khosravi تشکر کرده اند shiva_111

نويسنده پيغام

khosravi
پرتو شناس
پرتو شناس

25 تير ماه ، 1393
تعداد ارسالها: 13
امتياز: 88
تشکر شده 2 بار در 2 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 31 تير ماه ، 1393 11:31:44    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام.لطفا جواب بدید دیگه؟

تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

www.medrad.ir صفحه اول انجمن -> مهندسی پرتو پزشکی

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي
صفحه 2 از 4

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت